• Nico de Beer

  • Presentatie Jachtig Leven

  • Kom naar Esbeek!

  • Jachtig leven

  • Biografie

  • Boeken

  • Columns

  • Media

  • Eilandvrees

  • English

  • Nieuws

  • Links en contact

  • More

    BEVEILIGINGSCOMPAGNIE 435

    April 11, 2016

     
    1980. Het was de tijd van de Koude Oorlog en als dienstplichtig militair liep ik gewapend wacht bij een opslagplaats van kernwapens in Duitsland. 435 Infanterie Beveiligingscompagnie. Menige Nederlandse jongeman heeft hier gediend. In een uitgestrekt bosgebied ten oosten van Dortmund was een legerplaats waar Amerikanen, Belgen en Nederlanders rond de klok een bewakingsfunctie hadden.


    Een aantal grote bunkers lag omringd door prikkeldraad en wachthuisjes, met een inhoud die als geheim te boek stond. Geregeld landden er Chinook-transporthelikopters. Je weet wel, van die grote die je vast kent uit een Vietnamoorlogsfilm. Alles verliep volgens een streng protocol. Na elke dienst werden de kogels geteld. Ik kan me de commotie herinneren toen een van onze maten een kogel kwijt was. Alles werd binnenstebuiten gekeerd totdat die teruggevonden was.


    Wekenlang zaten we afgezonderd in een mannenwereld. Omdat een eerdere lichting een nabijgelegen dorp op zijn kop had gezet, mochten wij de kazerne niet af. De kameraadschap onderling was groot. In een barak deelden we met 27 man een rommelige kamer met stapelbedden. Een levendige bende. Ik was chauffeur op een jeep en reed vroeg in de ochtend vanaf het bunkerterrein naar de kazerne om de officieren te wekken. Dan bracht ik broodjes mee uit de keuken. Er was een goede sfeer.


    Je zag je levensweg onderbroken door een dienstplicht. Mensen van allerlei pluimage, allemaal in hetzelfde bootje. Helaas was ook deze wereld niet vrij  van onderscheid der klassen. Officieren en soldaten.


    Maar goed. Hebben we er in abstracte begrippen nog iets geleerd? Tolerantie, acceptatie van je situatie en openstaan voor anderen. Het keurslijf was voor iedere soldaat gelijk. Terugkijkend nog niet zo’n gekke tijd. Het bracht mensen uit verschillende milieus verplicht bijeen. En dat zou ook nu nog een educatieve functie kunnen hebben.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Please reload

    Featured Posts

    ALLEEN

    December 7, 2015

    WIE?

    December 7, 2015

    1/2
    Please reload

    Recent Posts

    VEEARTS MAAIKE: BROODNODIG PORTRET

    August 10, 2019

    LIEFDE VOOR GRONINGEN

    July 31, 2019

    ZWETEN BOVEN DE FRITUUROVEN

    July 29, 2019

    EVOLUTIE

    July 6, 2019

    DE MAN VAN DE AANHANGWAGEN

    July 6, 2019

    GESCHIEDENIS STERKER DAN MEDEMENSELIJKHEID

    June 21, 2019

    EILANDRIJK

    June 17, 2019

    INTEGERE MAN, BIJZONDER BEROEP

    June 15, 2019

    THE LITTLE LINDBERGH LAW

    June 5, 2019

    180 JAAR NA OLIVER TWIST

    May 28, 2019

    Please reload

    Archive

    August 2019 (1)

    July 2019 (4)

    June 2019 (4)

    May 2019 (2)

    December 2018 (1)

    November 2018 (6)

    October 2018 (4)

    September 2018 (6)

    August 2018 (3)

    July 2018 (2)

    June 2018 (3)

    May 2018 (4)

    April 2018 (4)